Ana Sayfa Spor 29 Ekim 2020 5 Görüntüleme

Son Dakika | Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu dönemi resmen başladı! Her şeyi anlattı ve müjdeyi verdi…

Muhteşem Lig gruplarından Fenerbahçe’de geçen dönemin sona ermesiyle sportif yöneticiliğe başlayan Emre Belözoğlu’nun misyonu resmiyete döküldü.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde düzenlenen imza merasiminde Lider Ali Koç ve Sportif Yönetici Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu.

LİDER ALİ KOÇ VE EMRE BELÖZOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI ŞU FORMDA:

ALİ KOÇ’UN KELAMLARI

“Yanımda Emre Belözoğlu var. Emre Belözoğlu kim diye sorsak çalıştığı bireyler, futbolcu arkadaşları, ailesi öteki şeyler söyler. Ortak noktası Türk futbol tarihinin en değerli futbolcularından bir tanesi. Hangi kadroda olursa olsun Fenerbahçe’de, Galatasaray’da Başakşehir’de, dünyanın en değerli 5 liginin 3’ünde yıllarca oynamış, yalnızca bir kadroda değil birçok ekipte başarılı olmuş, Türk bayrağını yurtdışında oynarken en iyi halde temsil etmiştir.”

“Her futbolcu futbolculuk sonrası başarılı olacak diye bir şey yoktur. Hocalık, sportif yöneticilik yapıp başarısız olanlar olmuştur, büyük işler başaranlar da olmuştur. Emre, bu yaz itibariyle yesyeni bir mesleğe yelken açıyor. Biraz geriye gidelim… Yıl 2018/19. Fenerbahçemiz çok berbat gidiyor, hiç beklemediğimiz sonuçlar alıyoruz, kadro olamıyoruz. Sancılı bir süreç. Göksel liderin da müsaadesiyle Emre Belözoğlu ile bir görüşme yaptım. O vakit Başakşehir’in kaptanıydı. Dertleştik, benim yerimde olsaydın ne yapardın dedim. Artıları ve eksileri ile görüşlerimi benimle paylaşmıştı. O devir daha Emre’nin dönem sonun bize geleceği konuşulmamıştı. Yalnızca içinde bulunduğumuz külfetli durumda sen olsan ne yapardın diye Emre’ye sormuştum. Emre’ye ‘Sen ne yapacaksın?’ diye sormuştum. Başakşehir ile şampiyonluk yaşayıp İtalya’ya taşınmayı düşündüğünü, İtalyancasını geliştirmek istediğini söylemişti.”

FENERBAHÇE’DEN DUYGUSAL EMRE BELÖZOĞLU GÖRÜNTÜSÜ VE GALATASARAY & FLORYA AYRINTISI

“FUTBOL ŞUBEMİZİN ÖNDERİ GİBİYDİ”

“Sezon bitince kimi arkadaşlar, teknik yöneticimiz Ersun hoca ve yöneticimiz Semih Beyefendi, Emre’nin bir dönemliğine kaptan olarak katılıp 20-25 maç katkı sağlamasını, Samandıra’ya aidiyet hissini aşılaması üzere fikirle geldiler. Gruba kaptan olarak döndü. Emre Belözoğlu birçok sorumluluk aldı. Hiçbir vakit şikayet etmedi. Emre bu sürecin içinde yalnızca ekip kaptanı değil, futbol şubemizin önderi üzere yeri geldiği vakit kaptan, teknik yönetici, sportif yönetici üzere elinden geleni yapıp sorumluluk aldı. Olumlu-olumsuz tüm görüşlerini bizlerle paylaştı.”

“Emre Belözoğlu’nun birinci söylediği şeylerden birisi grupta futbol aklı olmadığıydı. Değişik bir transfer dönemi yaşadık. Ağustos ayında başlayan, Ekim ayında biten… Hoca seçimimizde de Emre ile birlikte oturup tartıştık. Tek tek transferlerimizi yapmaya başladık. Olağan hepinizin bildiği üzere gerek mali düşüncelerimiz gerek limit problemlerimiz çerçevesinde hareket alanımız çok yoktu. UEFA’nın verdiği sattığın kadar alabilirsin kuralı vardı. Geldiğimiz noktaya baktığımızda Emre’nin şapkadan tavşan çıkarttığını görebiliriz. Bu transfer periyodunun yıldızı Emre olmuştur. Bu bir ortak çalışmadır. Emre’nin üstünde durduğu oyuncular vardı, hocamızın üstünde durduğu oyuncular vardı.”

“Emre, oynadığı liglerde dostluklar kurmuş, networkünü geliştirmiş birisi. Bu isimler vakitle Avrupa’da çok kıymetli yerlere geldi. Münasebetiyle vaktinde kurduğu dostlukların hala devam ediyor oluşunun bize yarar sağlıyor oluşu beni çok etkiledi. Futbolun futbol içinden gelmiş şahısların yönetmesi gerektiğini daima düşünürüm. Bilhassa federasyon cephesinde. Bunun ne kadar kıymetli bir tercih olduğunu bir kere daha anladık.”

SPORTİF YÖNETİCİLİĞİ RESMEN AÇIKLANDI

“Bugün geldiğimiz noktada yeni sportif yöneticimizi Emre Belözoğlu olarak açıklıyoruz. Bir sportif yöneticinin kadro içinde çok büyük sorumlulukları var. Yalnızca bugünü değil, geleceğimizi de dizayn etmek en kıymetli vazifelerinden birisi. İnanın bu süreçte sportif yöneticimiz en çok vakti finans kümesiyle geçirdi. Yaptığımız her atılımda bir finans faktörü var.”

“Emre Belözoğlu bence kusursuz bir iş çıkarttı. Hakikat planlamayla kalitemizi arttırdık, maliyetimizi düşürdük. Daha kıymetlisi Fenerbahçe formasının yükünü bilen oyuncular getirdik. Emre her vakit ‘lider oyuncu eksikliğimiz var’ kaygısı. Fenerbahçe formasını taşımanın sorumluluğunu bilen oyuncuların sayısını arttırmamız diyordu. Sonuçta yüksek karakterli, deneyimli, deneyimle gençliğin hakikat harmanlandığı bir kadro ortaya çıktı. Şu an baktığımızda hem çok iyi birinci ekip, hem de birinliğe oynayabilecek ikinci bir ekip çıktığını görüyoruz. Bir de pandemi derdi var. Şu ana kadar bizden uzak durdu fakat birden fazla grupta çıktığını görüyoruz. İnşallah Samandıra’dan geçmez. Grup derinliği ve takımı hiç olmadığı kadar kıymetli bu dönem. Tüm bu açılardan baktığımız vakit Emre ve ilgili arkadaşlarımız harikaya yakın bir çalışma yaptığımızı düşünüyoruz.”

“Erol Hoca, kasımın ikinci yarısında daha iyi oynayacağımızı söyledi. Düşünceli süreçlerimiz olmayacak mı? Olağan ki olacak. Art geriye puan kayıpları olacak, beklenmedik puan kayıpları olacak. Bunlar olacak. Genç bir takımız. Daha test edilmedik, test edileceğimiz durumlar olacak. Ancak ben tünelin ucunda ışığı görüyorum. Özetlemek gerekirse Emre’ye yuvana beğenilen geldin de demek istemiyorum, buranın bir kesimi. Tüm transferleri yapıp Emre’yi açıklamak istemiştim lakin gerçek düzgün futbolculara da imza attıramadık. Bugüne nasipmiş. Benim için imza yalnızca bir formalite. Emre ile kuralları konuşurken de başbaşaydık. Koşulları da konuşmadık esasen. ‘Ne takdir ederseniz uygundur’ dedi. Emre gerçek bir mohikan! Dün lansmanını yapmıştık zati. Başarılı olacağına gönülden inanıyorum. Yeni sportif yöneticimiz Türk futboluna güzel, uğurlu olsun diyorum.”

EMRE BELÖZOĞLU’NDAN 1 YILLIK İMZA

EMRE BELÖZOĞLU’NUN KELAMLARI

“Bende emeği olan tüm hocalarıma, Galatasaray altyapısı dahil olmak üzere hepsine teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum. Çok memnun ve gururluyum.”

“Hem liderimiz hem de Erol hocanın söylediği üzere beni olmadan, biz olduğumuz bir Fenerbahçe’nin içinde olmak istedim. Fenerbahçelilerin sabah memnun uyanmalarını istiyoruz. Merhum İslam Ağabey’in dediği üzere Fenerbahçeliler memnunsa tüm Türkiye memnundur. Fenerbahçe taraftarına bunu yaşatmak inşallah nasip olur bize. Kendini Fenerbahçeli hisseden herkese bizlere inanmaları, bizlere güvenmelerine, takviyelerine muhtaçlığımız var.”

“Bu süreçte ben çok ön plandaydım lakin bundan rahatsızlık duyduğumu belirtmek istiyorum. Erol hoca gelene kadar sayın liderimiz önderliğinde birçok kişi ile bu süreci yönettik. Sportif muvaffakiyet, futbol grubumuz için kaçınılmazdı artık. O yüzden ataklarımızı buna nazaran yapmaya çalıştık. İnandığımız oyuncuların birçoğunu getirdik lakin transfer şampiyon yapmıyor. Planlamamızın şu an için yıllık yaptık. Önemli bir planlama yaptığımızı, yanlışsız ataklar yaptığımızı düşünüyorum. Saha içinde de başarılı olursak düşünceli süreçler büsbütün ortadan kalkacaktır. Yola çıktık, bismillah dedik. Skorlar da şu an bizim lehimize görünüyor. Makus günler de kesinlikle olacaktır. Değerli olan o günler gelince de ‘sen, ben’ demeden hareket edebilmek.”

ALİ KOÇ: FENERBAHÇE GÜNÜ KURTARARAK GİDEMEZ

“Seçimlerde de söylemiştim. Fenerbahçe, günü kurtararak gidemez. Bu mümkün değil. Yaptığımız çalışmalar yavaş yavaş meyve vermeye başlıyor. İki sene kimi şeyler için kısa, kimi şeyler için uzun bir süreç. Birince sene yaşadıklarımız ne yazık ki bizi istediğimiz süratte gayelere odaklanma konusunda geciktirdi. Birinci 6 hafta işler iyi giderken pek çok farklı bahislere bakıyoruz. Dijitale tartı verdik, basketbol grubumuzun birçoklarını değiştirdik. Saha içinde başarılı sonuçlar gelince öteki pek çok şey beraberinde gelecektir.”

EMRE BELÖZOĞLU: SAMANDIRA’NIN BAŞKANI EROL BULUT

Liderimizin önderliğinde bir futbol yapısı oluştu. Önümüzdeki devir biraz dinamik olacak, bilgilendireceğiz. Örnek aldığım bir sportif yönetici yok. Ülkemizin farklı dinamikleri var. Ben kulübede olmayacağım. Samandıra’da önderimiz Erol Bulut. Onun başarısı demek, Fenerbahçemiz’in başarısı demek. Onun rahat çalışmasını sağlama vazifesi bizde. Onun için elimizi her taşın altına koyacağız.

18 TRANSFERİN ORTALAMA MAAŞI 1 MİLYON EURO

Kaliteli oyuncunun gelmesi gerekiyordu. Alışılmış bunun bir de finansal durumu var. Bu tarafa geçince bunu daha net görüyorsunuz. 18 tane futbolcu getirdik, bu futbolcuların maaş ortalaması 1 milyon euro. Tahminen bu transferlerden sonra taraftarlarımız ileride daha büyük şeyler bekleyecektir. Gerçekçi olmamız lazım, rasyonel gayeler koymamız lazım. İsteyip alamadığımız oyuncular da var, bu çok olağandır. Türkiye Ligi, Avrupa’nın 4-5 büyük liginden daha geride. Futbolcular haklarını öteki yerlere giderek kullandılar. Transfer devrinde 10’da 8, 10’da 9 oranında istediklerimizi yapabildiğimizi düşünüyorum.

“SPORCULARDAN BERBAT İNSAN ÇIKMAZ”

“Bütün transferlerimizi lider, Erol Bulut ve ben ortak kararlar alarak yaptık. Transferleri oyuncularla direkt görüşerek gerçekleştirdim. Oyuncuların karakteri ve soyunma odası duruşunu da araştırdım. Oyuncularla bağlantımın iyi olduğunu düşünüyorum. 22 yaşımdan itibaren daima ekip kaptanlığı yaptım. Atletlerden asla makûs insan çıkmaz. Onlara inandığınız vakit ardınızdan gelirler.”

“Fenerbahçe’nin her dönem amacı şampiyon olmaktır, ikinci olmak bile başarısızlıktır. Bazen şampiyon olmak bile yetmez. Bunları da yaşadım burada. Ben kimin iyi futbolcu olduğunu görebilecek kapasitede olduğumu düşünüyorum. Yeniden de bunun karşılığını alabileceğimiz yer saha içidir. Hocamızın kazanmaya odaklı bir ideolojisi var. Planlamamızı daha çok ligi bilen oyunculara, taşın altına elini sokabilecek futbolculara verdik. Bugün takımımızda kaptanlık yapmış 10’a yakın futbolcu var. Bu beni çok memnun ediyor. Verdiğimiz kararların doğruluğunu, yanlışlığını hesaplayacak vakitler olacak. Skorlar camiayı birleştirir, skorlar makus olursa topluluk ayrılaşır. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.”

ALİ KOÇ VE OĞLUNUN OZAN TUFAN & TAYLAN DİYALOĞU

“Geçen gün oğlum, ”Baba Ozan Tufan, Taylan’dan küçükmüş” dedi. Ben de ona ”Evet oğlum” dedim. ”Taylan daha genç gösteriliyor” dedi. ”Evet oğlum, ikisi de genç” dedim.”

“HERKESE HAKARETTİR BU”

“Biz devre ortası tahminen bir sol bek, stoper alabilseydik şampiyonluğu son ana kadar kovalayabilirdik. O vakit kimse afra tafra yapmadı. Bu sene 177 milyon TL limit gerçeklerden çok uzak, imkansızdı. Herkese hakarettir bu. Bu sistem yanlış dedim. Bu sistemi yanlış yaparsanız insanları hileye hurdaya dökersiniz dedim. Gerçekli olması lazım diye başından beri söylüyoruz. Geldiğimiz noktada çok da yanlış olmadığımızı görebilirsiniz. Devre ortası Moses ile yollarımızı ayırdık, o bize rahatlık verdi. Kruse ile ayrılığımız planlı değildi fakat şu an baktığımızda iyi yaptığımızı görüyoruz. Vedat Muriqi’nin satışında çok tartışık Emre ve hocamız ile birlikte. Ben başında çok karşıydım lakin artık iyi iş yaptığımızı düşünüyorum. Jailson’dan da gelirimiz oldu. Toplamda 22 milyon euroluk bir gelir geldi. İkisine de teşekkür ediyorum.”

“LİMİTLERDEN SONRA 4 TRANSFER YAPTIK”

“Bu limitin açıklanmasının akabinde 4 transfer yaptık. Siz o denli diyorsanız biz de bu türlü diyoruz dedik. Arkadaşlarımız aslında ‘Sevgi limit tanımaz’ diye çok hoş bir kampanya yapmıştı. Hiç gerçekçi bir limit değildi.”

KONTRAT NEDEN BİR SENE?

Emre’nin mukavelesinde bir sene yazdık. Neden bir sene? Önümüzdeki yıl seçim var zira. Seçimde ne olacağı belirli olmaz. Umarım uzun yıllar birlikte çalışırız. Gayemiz maliyeti düşürmek ve bunu yaparken de şampiyonluğa oynamak. Bu ne demek? Altyapıda cüretkar olmak. Altyapıya daha yeni yeni bakabiliyoruz.

EMRE BELÖZOĞLU’NDAN YENİ TESİS MUŞTUSU

Alt yapı için biz ne yapacağız? Samandıra ve Dereağzı’nı birleştireceğiz. Bir ideoloji inşa edeceğiz. Samandıra’da iki tane seçkin kadromuzun yer alacağı yerleşke olacak. Altyapıdaki oyuncular, A Ekip’te oynayan ağabeyleriyle birebir ortamda antrenman yapacak. Ülkemdeki gençlerin potansiyeline çok güveniyorum. Hem Fenerbahçe’nin hem başka gruplarımızın çıkış noktasının gençler olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Biz hareket edince bizlerle yarışamayacaklarını düşünüyorum. Ben kaptanlık pazubandını Ömer Faruk’a takarken benim için çok iyi bir anıydı. Alt yapımızda yanlışsız oyuncuları bulacağız.

“TANISANIZ SEVERSİNİZ”

“Benim için motto ‘Tanısanız seversiniz’ ya, benim için alanda kazanmak kıymetlidir. Ben de yanlışlar yaptım. Her şey geride kaldı, sıkıntı da olsa geride kaldı. Bırakmak zordu. Fenerbahçe’ye devam edecek olmak en büyük motivasyonumdu. Fenerbahçe’ye yakışır davranacağım. Fenerbahçe’de kalitesiz oyuncu oynayamaz. Aldığımız oyuncularda kriter buydu. Kaliteydi. Mevcut aldığımız oyuncuları en çok asist yapan, en çok koşan üzere şeyleri kendi ortamızda belirlemiştik aslında. Çok da güç bir şey değil bunu yapmak. Benim bunu yapan ayrıyeten kendi takımım var. Erol hoca dahil olduktan sonra Erol hocanın kendi takımı var. İstatistik olarak da önümüze bir şeyler geldi ve oyuncuları bu yüzden tercih ettik. Kalite de yetmiyor bazen. Onun için aidiyat özelliği olan futbolculara baktık. Biz yeni bir kadro inşa ettik. Beklentiler yüksek ancak unutulmaması gereken bir şey var. Bu kadro yeni bir ekip. Sportif yönetici de yeni. Sabır çok değerli. Ben futbolcuyken bunu pek başaramadım ancak sabır çok kıymetli.”

ALİ KOÇ’TAN DEMOKRATİK SEÇİM VURGUSU

Seçim arifesine girdik. Aday olurum ya da olmam. Hiç o denli bir savım yok. Aday olacaklar lütfen artık çıksınlar. Seçimin en demokratik halde olması ve benim yaşadıklarımı oburunun yaşamaması için tüzük değişiklikleri yapacaktık, yapamadık lakin yapacağız. Aday olacak olanlar da inşallah şimdiden çıkar. Lider adayı olacak herkes, FB TV ve kulübün imkanlarından faydalanabilecek.

“HER OYUNCUNUN BİR BEDELİ VARDIR

“Bana nazaran her oyuncunun bir pahası vardır. O paha bulunduğu vakit, o transfer gerçekleştirilmelidir zira önümüzdeki dönem ne olacağı muhakkak olmaz. Allah korusun sakatlık olur, piyasalar değişir. Muriqi ve Jailson transferi bana nazaran başarılıdır. Pandemi olmasaydı Vedat’ı daha yüksek fiyatlara satabilirdik. Lazio Sportif Yöneticisi Igli Tare’nin bu türlü bir açıklaması vardı aslında.”

“Pelkas, Ademi, Sangare, Altay, Ozan, Ferdi… Bunlar da ileride çok yüksek fiyatlara gidebilecek oyuncular. O vakit teklif gelirse, onları da irdeleriz. Şampiyonlar Ligi geliri, Vedat ve Eljif üzere satışlar yapmak, arsa satışları yapabilirsek sandığımızdan çok kısa bir mühlet içinde borçları sıfırlayabiliriz.”

EMRE BELÖZOĞLU: TÜRK FUTBOLU BATIYA MUHTAÇ

“Türk futbolunun batıya muhtaç olduğunu gözlemleyebiliyorum. Kendi hayatımda pek batıcı değilim tahminen fakat futbol bakışım olarak batıcı olacağımı görebileceksiniz. Balkan ülkelerinden oyuncuları buraya getirmek daha kolay olabiliyor. Yıllarca birlikte yaşamış topluluklar. Buraya alışması daha kolay oluyor. En son Vedat örneğinde gördük bunu. Balkanlardan bir sürü arkadaşlarımız, bağlantılarımız var. Bunları gerektiğinde kullanacağız olağan.”

“GENÇLERİN FENERBAHÇE’YE İNANMASINI İSTİYORUM”

Gençlerin Fenerbahçe’ye inanmasını istiyorum. Futbolcular ile daha içli dışlı bir ortam oluşturabilirsek onlar da bize inanacak. Ömer Faruk ile ilgili önümüzde bir süreç var. 15-20 güne kadar bu süreç hızlanacak. Kendisiyle, ailesiyle ve menajeriyle görüşme yaptık. Daima irtibat halindeyim. Onun bizden, bizim ondan beklentilerimiz var. Ömer Faruk benim kardeşim üzere. Kaptanlık pazubandını, işin başlangıcı olarak yaptım.”

Hürriyet

iletişim : live:.cid.e85adaa203246898

en iyi casino siteleri en iyi casino siteleri slot siteleri beylikdüzü escort kocaeli escort bursa escort
hack forum gaziantep escort gaziantep escort bedava hesaplar